logo

Akkuzulu’da Şehitler İçin Mevlit Okutuldu

Akkuzulu’da Şehitler İçin Mevlit Okutuldu

Çubuk’ta Şehit yakınları tarafından, bu güne kadar vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm Şehitler için Akkuzulu Mahallesinde yemekli mevlit okutuldu.

Akkuzululu çiftçi kardeşler Veysel ve Arif Tuzcu tarafından Hakkari ‘nin Çukurca ilçesindeki Üzümlü Karakolunda 1993 yılında PKK ile girmiş olduğu silahlı çatışma anında Şehit olan kardeşleri Yüksel Tuzcu ile bu güne kadar vatanın bölünmez bütünlüğü için Şehit olan tüm güvenlik güçleri için okutulan mevlide, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Tacettin Celebi, Komiser Ali Bakır, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, şehit yakınları, gaziler ve Akkuzulu Mahallesi sakinleri katıldı.

Akkuzulu Mahallesinde bulunan iki ayrı camide salâvatlar getirilip dualar edilen mevlitten sonra gül suyu ve lokum dağıtıldı. Camilerde yapılan programın ardından Şehit Yüksel’in evinin önünde mevlit için kesilen kurbanların etinden davetlilere yemek ikram edildi. Yemeğin ardından Akkuzulu İmamı İlyas Uzun tarafından şehitlerin ruhuna ve terörün bitmesi için dua edildi.

Çiftçi kardeşler Veysel, Arif Tuzcu ve aşçılarla bir süre sohbet eden Kaymakam Şahin, tüm Şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, devlet olarak her zaman gazi ve şehit ailelerinin yanında olduklarını belirtti. Şehit ve gazilerin kendilerine emanet olduğunu anlatan Şahin, şehit ve gazilerin, millet ve ülke için canlarını ortaya koyduklarını kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?