logo

Akkuzulu Domates Şenliği Yapıldı

Akkuzulu Domates Şenliği Yapıldı

Çubuk’ta, Akkuzulu Domates Şenlikleri’nin bu yıl 3’üncüsü düzenlendi.

Akkuzulu Mahallesi Meydanı’nda gerçekleştirilen şenlik programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Şenlik meydanına kurulan stantlarda vatandaşlar, bahçelerinde yetiştirdikleri domateslerin yanı sıra fasulye, biber, karpuz, patlıcan gibi sebze ve meyveleri de satışa sundu.

Şenlikte konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Akkuzulu Domates Şenliği ile üreticinin ayağının dibinde pazar kurulduğunu belirterek,”Akkuzulu’da yaşanan değişim tüm ilçede hissedilir tarzda oldu. Bu tür yapılan etkinlikler emek ister, özveri ister, zaman ister. Dün birincisini yapmıştık bakın bugün üçüncüsünü yapıyoruz. Birlik ve beraberliğin tesisinde önemli bir etkisi olan bu tarz etkinlikler inşallah sonsuza denk devam eder. Bu hasat bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, hepinize hayırlı ve bol kazançlar dilerim” dedi.

Şenlikte daha sonra, önceden yapılan elemelerle belirlenen 10 üreticinin yetiştirdiği domatesler arasında, “En Güzel Domates” yarışmasının birincisi belirlendi. İlçe tarım müdürlüğünde görevli ziraatçılardan oluşan jüri, belirlenen kriterlere göre domatesleri titizlikle inceledi. Yapılan inceleme sonunda en güzel domates yarışmasının birincisi Ömer Küçük olurken, ikinci Şenol Doruk ve üçüncü ise Cafer Küçük oldu. Dereceye girenlere ödülleri, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan tarafından verildi.

Çeşitli yarışmaların ve hediye çekilişlerinin yapıldığı şenlikte, ‘Domates Ağalığı’ seçimi de yapıldı. Bu yılki domates ağalığını 6 bin TL-ye Akkuzulu Mahallesi sakinlerinden Fevzi Karaveli aldı. Ayrıca şenlik süresince misafirlere çeşitli ikramlarda bulunulurken, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çubuk Belediyesi tarafından kurulan oyun alanında da ücretsiz patlamış Mısır ve şekerleme dağıtıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?