logo

AK Partili Vekilden Anlamlı İftar

AK Partili Vekilden Anlamlı İftar

AK Partili Vekilden Anlamlı İftar

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Çubuk’ta Başıdinç ailesinin evine konuk oldu.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Çubuk İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, partililerle bir süre sohbet etti. Daha sonra Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Kayan ve Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Doğanay ile birlikte Atatürk Mahallesi’ni ziyaret eden milletvekili İşler, iftarda, akciğer hastası 65 yaşındaki Nazif ve Fatma Başıdinç çiftinin evine konuk oldu.

Hiçbir geliri olamayan ve maddi durumu iyi olmayan ailenin evine misafir olan İşler ve beraberindekiler yanlarında getirdikleri erzakları aileye teslim ederek, iftarlarını aileyle açtı. Başıdinç ailesi, milletvekili ve beraberindekilerin ziyaretinden dolayı memnun olduklarını belirtti.

“Bugün dualarımın kabul olduğu gün imişti. Allah’tan başka bir şey dileseydim o da olacakmıştı” diyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fatma Başıdinç, evinde abdest alacak lavabosunun olmadığını söyleyerek, Belediye Başkanı Özden’den evine bir lavabo yapılması için yardım istedi.

Başıdinç ailesinde yapılan iftarın ardından aynı mahallede tek başına yaşayan 64 yaşındaki Satı Bozdoğan’ı ziyaret eden İşler ve beraberindekiler, burada Bozdoğan ile çay içtiler. Yedi yıl önce eşini kaybeden Bozdoğan, ilk defa bir milletvekili ve belediye başkanının evini ziyaret ettiğini söyleyerek, misafir olarak evini bereketlendirdikleri için teşekkür etti.

Daha sonra 2008 yılında Van’da Şehit olan Fatih Asrak’ın ailesini ziyaret eden İşler ve beraberindekiler, Şehit ailesinin istek ve taleplerini de dinleyerek, burada bir süre sohbet ettiler.

Ramazanda ayında mümkün olduğu kadar fakir ailelerle birlikte iftar açtıklarını ifade eden İşler, “Bizler, mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz bu günlerde istedik ki çat kapı hemşerilerimizle beraber iftar açalım. Burada ilçe başkanımız, belediye başkanımız kadın kolları başkanımızla birlikte bugün evinin misafiri olduk. Sofralarına ortak olduk. Bizlere evlerini açtılar gönüllerini açtılar ve bizleri onurlandırdı. Biz ramazanı hakkı ile idrak edebilmek ve bu manada topluma örnek olabilmek adına komşularımızı ziyaret ediyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?