logo

Ak Parti Polatlı Kongresi Yapıldı

Ak Parti Polatlı Kongresi Yapıldı

Ak Parti Polatlı Kongresi Yapıldı

AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Kongreye, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti Ankara Milletvekillerinden Yalçın Akdoğan, Emrullah İşler, Tülay Selamoğlu, Ülker Güzel, Haluk Özdalga ve Fatih Şahin, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Programda, AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Yakup Öztürk, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, birer konuşma yaptılar.

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti’nin ilçe kongrelerini planlanan takvime göre gün gün yaptığını, CHP’nin ise genel merkez kongresinde bile belirsizliklerin hakim olduğunu belirterek, “Kongreler partiler için önemli kilometre taşlarından biridir. Pek çok siyasi partinin genel merkezlerinin dahi, Bu katılımda, bu coşkuda, bu samimiyette ve bu muhabbette kongreler yapamadığını biliyoruz. Nitekim ana muhalefet partisi kongreyi hangi tarihte yapacağını, kongrede yapacağını, kongre gündemini daha tartışırken bizler, 10 yıllık tarihini geride bırakmış, ilkeleri olan, demokratik kültürü olgunlaşmış bir parti olarak beldelerimizin, ilçelerimizin ve illerimizin kongrelerini planlanan takvime göre gün gün yapıyoruz. 14 Ağustos 2001 tarihinden önce milletimizin siyaset kurumuna ve siyasetçilere olan güveni kalmamıştı. Meselelerine, problemlerine, dertlerine çare bulabileceklerine inanmıyorlardı. Ta ki, AK Parti kurulana kadar.” diye konuştu.

AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne sürekli büyüdüğünü kaydeden Alparslan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kurulduğu günden bugüne önüne birçok engel çıkartılmasına rağmen partimiz gün ve gün büyüyerek halkın teveccühü ile iktidar partisi haline geldi. Partimizin İlk kurulduğunda muhtar bile olamaz denilen genel başkanımız vardı, sonra partimize gazete kupürlerinden internet sayfalarından oluşan uydurma delillerle kapatma davası açıldı. Biz sizlerin sayesinde bu badirelerden kurtulduk. Çünkü biz milletin gözüyle görüyor, kulağıyla duyuyor ve gönlüne hitap ediyoruz. Bizi bu millet bağrına bastı bugünlere kadar getirdi. Bizde hizmete devam edeceğiz. Bu uğurda emeği geçen herkes teşekkürü borç biliyoruz. Bugüne kadar Polatlı ilçe teşkilatına büyük emeği geçmiş Yakup Öztürk’e ve arkadaşlarına da teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da partimize katkısı, desteği her şekilde devam edecek. Yeni seçilecek arkadaşımıza da şimdiden yönetimi ile birlikte tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Kongre sonunda yapılan seçimde, mevcut İlçe Başkanı Yakup Öztürk yeniden aday olmazken, AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığı’na Faruk Bilici seçildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?