logo

Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Aday Adayı

Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Aday Adayı

Çubuk’ta belediye başkanlığı aday adayı başvuruları devam ederken, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan da gerekli izinleri aldığında kendisinin de aday adayı olacağını söyledi.

Basın mensuplarını sorularını cevaplayan AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Acehan, aday adaylığı sürecinin çok zor bir süreç olduğunu ve bu sürecin bir an önce tamamlanmasının daha hayırlı olacağını söyledi.

Bu güne kadar resmi olarak 4 kişinin belediye başkanlığı aday adayı için müracaat ettiğini kaydeden Acehan, aday adaylığı yarışına yaklaşık 7 kişinin katılmasını beklediklerini ifade etti. Aday adaylığı başvurularının 1 Kasım’da sona ereceğini ancak bu tarihin 1 Aralık’a kadar uzatılmasının söz konusu olduğunu vurgulayan Acehan, ’’1Aralık bildiğiniz üzere Yüksek Seçim Kurumu tarafından açıklanan istifalarla ilgili son tarihtir. Büyük bir ihtimal 1 Kasım’da dolacak başvuru takviminin, 1 Aralık tarihine kadar uzatılacak. Tabi ki bu süreç zor ve sıkıntılı bir süreçtir. Sanıyorum bu seçimlerde aday adaylığı sürecinde 6 ya da 7 kişinin müracaatı ile sınırlı kalınacak. Bundan 5 yıl önce farklı diyorduk ama ne kadar aday adayı az olursa o kadar iyi olur’’ dedi.

Basın mensuplarının Belediye Başkanlığı için aday adayı olacak mısınız? Sorusunu cevaplandıran Acehan, ’’Biliyorsunuz ilçe başkanları kendi başına aday adayı olamıyor. Mutlaka genel merkezin iznini alması gerekiyor. Genel merkezimiz izin verdiği zaman bende aday adaylığımı açıklayacağım. Ancak şimdilik beklemekteyiz’’ diye konuştu.

Son seçimlere ve anketlere göre Ak Parti’nin Çubuk’taki oy oranın yüzde 77’i olduğunu savunan Acehan, parti olarak hangi aday ile giderlerse gitsinler belediye başkanlığını çok büyük oy farkı ile alacaklarını söyledi.

Bütün Türkiye’de olduğu gibi Çubuk’ta da favori partinin Ak Parti olduğunu vurgulayan Acehan, sözlerine şöyle devam etti: “İlçemizde 55 bin seçmenimiz bulunmakta ve bunun 50 bininin seçimlere katıldığını düşünürsek, bu oyların 39 bin ila 40 bininin partimize oy vermesini bekliyoruz. Seçimlere hangi adayımızla gidersek gidelim, 2009 yerel seçimlerde aldığımız oy oranından çok daha fazla oy alçağız. Bizim hedefimiz genel seçimlerde aldığımız yüzde 77’lik oyu almaktır. Ancak genel seçimlerle yerel seçimler arasında yüzde onluk bir sapma olması doğaldır. Bu dönemdeki adaylarla inşallah yerel seçimlerde yüzde 65 ila 67 bandında bir oy alacağımızı ben tahmin ediyorum. Biz Çubuk’un nabzını yokladık, Çubuk’un buna hazır olduğunu biliyoruz. Bizim partimiz içerisinde uyumlu, huzurlu bir yarış olursa, bunun sonucunda partimiz kazançlı çıkacaktır ve Çubuk kazançlı çıkacaktır. Seçim her zaman ciddi bir iştir. Öncelikle biz parti olarak kendi içimizdeki yarışı tamamlamamız gerekmektedir. Daha sonrada yarış diğer kulvara kayacaktır. Bütün Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de kesinlikle favori partimizdir. Ama bu hiçbir zaman diğer partileri küçümsediğimiz anlamına gelmemeli, biz var gücümüzle çalışacağız’’dedi.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?