logo

Aile Yaşam Merkezinden Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğine Ziyaret

Çubuk Aile Yaşam Merkezi, Eğitmen Özlem Çelik’in öncülüğünde, Çocuk Kulübü, Gençlik Merkezi, 24 Yaş Grubu ve Engelli Üyelerden oluşan üyeleri ile Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğini ziyaret ettiler.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi Eğitmeni Özlem Çelik ziyarette yapmış olduğu konuşmasında: “Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğine yapmış olduğumuz ziyarettin amacı çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm üyelerimizin vatan, bayrak uğrunda canını seve seve vermekten çekinmeyen kahraman şehit ve gazilerimizi hatırlatmak ve derneği tanıtmaktır. Vatan, bayrak, bağımsızlık uğrunda gözünü kırpmadan kanını, canını feda etmiş kahraman şehit ve gazilerimize ve ailelerine sahip çıkan, bu kutsal görev için gece gündüz çalışan Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğine ve bu derneğe gönül veren herkese Çubuk Aile Yaşam Merkezi olarak herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Dernekte çok güzel çalışmalar olduğunu yakından gördük. Gezimiz öğrencilerimiz adına çok verimli geçti. Dernek üyelerinin sıcak ve içten karşılamaları bizleri çok sevindirdi. Şehit ve gazilerimizin hikâyeleri bizleri çok duygulandırdı” dedi.

Dernek Başkanı Zeki Avan: Derneğin yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi verdikten sonra, dernekte bulunan şehit ve gazilerin resimlerini tek tek gösterip, şehit ve gazilerin kısa öz geçmişleri hakkında bilgi verdi.

Dernekte bulunan resimlerdeki Şehit ve gazilerin neden şehit ve gazi olduklarını anlatan, Dernek Başkanı Zeki Avan, “bağımsızlığımızı, bayrağımızı ve vatanımızı sevmemizin bir bedeli var, şehitlerimiz bu uğurda canlarını, gazilerimizde bedenlerinin bir parçasını verdiler” diye konuştu.

Şehit Babası ve aynı zamanda Kıbrıs Gazisi olan Ramazan Gergin’de gözyaşları içerisinde öğrencilere yaptığı konuşmada, “1974 Kıbrıs Barış Harekâtında Cenabı Allah bana şehitliği değil, gaziliği nasip etti. Oğlum Ali Gergin vatani vazifesini yaparken, Ağrı Tendürek’te bölücü terör örgütü PKK’ya karşı düzenlenen operasyonlar sırasında kanas silahı ile arkadan vurularak şehit oldu. Bana nasip olmayan şehitlik makamı, oğluma nasip oldu. Ne mutlu ki bana, şehit babası oldum” dedi.

Daha sonra günün anısına, Dernek başkanı Zeki Avan tarafından Çubuk Aile Yaşam Merkezi Eğitmeni Özlem Çelik’e Türk Bayrağı hediye edildi.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?