logo

Acıelmadan Dikkatli Olun Açıklaması

Acıelmadan Dikkatli Olun Açıklaması

Çubuk Belediye Başkan ve yardımcısının adını kullanarak, yardım toplandığını yapılan bu dolandırıcılık konusunda vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma’nın adı kullanılarak “Demokrasi şehitlerine yardım topluyoruz” bahanesiyle ilçe sakinlerinden para toplandığı bilgisine ulaşıldığı belirtildi.

0532 484 12 89 numaralı cep telefonuyla arayarak kendisini Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma diye tanıtan şüpheli, Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın adını kullanılarak, ‘Şehitlere ev almak için yardım kampanyası başlattık. Bunun için para topluyoruz, sizinde bu kampanyaya destek olmanızı bekliyoruz’ diyerek özellikle işadamlarından ve esnaflardan para toplandığı bilgisine ulaşıldığı belirtildi.

Belediyenin böyle bir yardım kampanyası bulunmadığı belirtilen açıklamada, kesinlikle bu tür arayanlara itibar edilmemesi ve en kısa sürede polise ihbar edilmesi istenilerek, şu ifadelere yer verildi: “15 Temmuz’da asker kılıklı bir grup teröristin darbe girişiminde bulunmasına karşı göğsünü siper ederek milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkan, aziz milletimizin milli duygularını çıkar aleti yapmak isteyen dolandırıcılar gün yüzüne çıktığı görülmektedir. Vatandaşlarımızın vatan – millet sevgisini sömürmek isteyen dolandırıcılar Belediye Başkanımız Dr. Tuncay Acehan’ı ve başkan yardımcısı Şükrü Acıelma’nın ismini kullanarak esnafı dolandırmaya çalıştığı tarafımızca tespit edilmiştir. Kahramanca değerlerine sahip çıkan şehitlerimizin geride bıraktıklarına sahip çıkan güçlü ve çok büyük Türk Devleti bulunmaktadır. Arayan dolandırıcıların belirttikleri gibi Çubuk Belediyesi olarak tarafımızca düzenlenen herhangi bir yardım kampanyası söz konusu değildir. Bu düzenbaz dolandırıcılara prim verilmemesi, dikkat edilmemesi ve böyle bir durumla karşılaşıldığında derhal arayan telefon numarası, varsa banka isim ve IBAN numarasını İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmesi, şüphelilerin vatandaşlarımıza zarar vermeden yakalanması için çok önem arz etmektedir. Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur” uyarısında bulundu.

#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?