logo

Acehan dan Dernek Ziyareti

Acehan dan Dernek Ziyareti

AK Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Dr. Tuncay Acehan, Çubuk’ta yeni kurulan İmam Hüseyin Mahallesi Derneğini ziyaret etti.

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Acehan, belediye başkanı olması durumunda herkese aynı mesafede olacaklarını vurguladı. Kimseyi ötekileştirmeden herkesi aynı muhabbetle kucaklayacaklarını kaydeden Acehan,  Çubuk’un bir nevi Anadolu mozaiğini oluşturduğunu ve belediyeyi yönetirken de bunu dikkate alıp her kesimin, mahallenin ve tüm sivil toplum kuruluşlarının fikrini alacaklarını ifade etti.

-Çubuk’u birlikte yöneteceğiz.

Çubuk’ta Ak Partili yeni bir yönetimle hizmete devam edileceğinin altını çizen Acehan, Çubuk’u kadınların, yaşlıların, engellilerin, gençlerin, esnafın yani toplumun tüm kesimlerinin katılımı ile birlikte yöneteceklerini belirtti.

-Çubuk yeni dönemde büyük proje ve yatırımlar ile hak ettiği hizmeti alacak.

Çubuk’un yeni dönemde büyük proje ve yatırımlar ile hak ettiği hizmeti alacağını anlatan Acehan, seçilmesi durumunda 5 yıllık süre içerisinde ekonomi, şehircilik, imar, ulaşım, tanıtım, turizm, yeşil çevre, sosyal kültürel ve sağlık projelerini ele alacakları bilgisini verdi.

-Çubuk halkının partimize ve bizlere büyük teveccühü var.

Bugüne kadar yürüttükleri seçim çalışmalarında partilerine ve kendilerine vatandaşların büyük teveccühü olduğunu vurgulayan Acehan, seçim beyannamelerinde 40 farklı projeyi ilçe halkıyla paylaştıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Biz yeni belediye yönetiminde sosyal belediyeciliği ve sosyal projeleri çok önemsiyoruz. Bunun için ilçe genelinde ihtiyaç sahiplerinin bilgilerini yeniden güncelleyerek, düzenli yardımların yapılmasını sağlayacağız. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin gözetilmesi ve üniversite hayatlarının sonuna kadar desteklenmesi noktasında bir çalışma yapacağız. Özellikle istihdama ve yatımcılara yönelik işadamlarımıza, girişimcilerimize yönelik iş geliştirme, çeşitlendirme ve geliştirdikleri projelerin desteklenmesini sağlayacağız. Yönetimimiz süresince sivil toplum kuruşlarımız ile sağlıklı bir iletişim kurmayı hedefliyoruz ve onların geliştirecekleri projeleri her zaman destekleyeceğiz. Üniversite kenti olacak ilçemizi üniversiteye hazırlayacağız. Bunun için ilçemizde öğrencilere yönelik barınma başta olmak üzere sosyal ihtiyaçlarına yönelik ön tedbirler alınmasını ve hazırlıklar yapılmasını sağlayacağız. Okumayı teşvik ederek kitap ve kültür günleri düzenleyeceğiz. Kuşaklar ve komşular arası kaynaşmayı sağlayacak projeleri hayata geçireceğiz. Sosyal projelerimizin yanında çok amaçlı kültür merkezi, modern kapalı Pazar, yöresel ürünler pazarı, açık hava gösteri merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları, hamam, otopark, tip köy evleri projesi, köy tandır evleri projesi, hobi bahçeleri ve ilçedeki ulaşım sorununu çözmeye yönelik çalışmalar yapacağız. İlçemizde işsizliğin azaltılması için istihdama yönelik projelerden turizm, sanayi, hayvancılık ve tarıma yönelik yatırımların teşvik edilmesini ve desteklenmesini sağlayacağız. Bizim en önemli projelerimizden biride şeffaf yönetim ve katılımcı belediyecilik anlayışını inşallah ilçemizde yerleştireceğiz.’’dedi.

-Biz efendi olmak için değil, ilçe halkımıza hizmetkar olmak için göreve talibiz.

Çubuk’un güzel insanlarının oluşturacakları yeni vizyonu hakkettiğini söyleyen Acehan, ’’ 11 yıldan beri ülkemize çok büyük yatırımlar yapan, hizmetler veren ve her konuşmasında, ‘biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik’ diyen bir Başbakanın var. Bizde onun yolundayız ve bizde efendi olmak için değil, ilçe halkımıza hizmetkar olmak için göreve talibiz.  Biz şunu söylüyoruz, üçlü olalım güçlü olalım. İnşallah hükümetimizle, büyükşehir belediyemizle el ele vererek ilçemizde hizmete devam edeceğiz. İnşallah 30 Mart‘ta zafer sancağını tüm ilçe halkımızla birlikte yeniden dikeceğiz’’ dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?