logo

6. Uluslar Arası Çubuk Kültür Festivali Dolu Dolu Geçti

Çubuk’ta bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Uluslar arası Çubuk Kültür Festivali renkli gösteriler ve konserlerle son buldu.

ÇEŞİT ÇEŞİT TURŞULAR ZİYARETÇİLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU

Festival alanına 300’den fazla standın kurulduğu ve özellikle yöresel ürünlerin ziyaretçilerle buluştuğu 6’ıncı Uluslararası Çubuk Kültür Festivali renkli gösteriler ve konserlerle devam ediyor. Turşuları ile ünlü ilçede turşucular en çok satan salatalık turşusunun dışında patlıcandan karnı bahara, kavundan, karpuza, elmadan yumurtaya kadar onlarca çeşit turşu hazırlayarak, festivalde ziyaretçilerin beğenisine sunarken vatandaşlar da bol bol alışveriş yapma imkanı buldu.

EV HANIMLARI FESTİVALE AYLAR ÖNCE HAZIRLANDILAR

Köylüler festivalden aylarca önce festival için ilçenin en ücra köşelerinden topladıkları kuşburnundan alıcına kadar yüzlerce doğal ürünü de açtıkları stantlarda satışa sundur.

BULGARİSTAN GRUBU İLGİNÇ FİGÜR, DANSLARI VE YAŞLARI İLE FESTİVALİN İLGİ ODAĞI

Festivalin ikinci günü yöresel sanatçılardan Mustafa Yaman’ın konseri ile başlarken, yabancı gurupların gösterileri ile devam etti. Özellikle ilginç figür, dansları ve yaşları ile Bulgaristan dans grubu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasına oyunları ile eşlik eden Polonya grubu festivalin ilgi odağı oldu.

2010 YILININ ENLERINE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

  1. düzenlenen ”Uluslararası Çubuk Kültür Festivali’’in de geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda ’’ ‘2010 Yılının Enleri’ seçilirken, festivalde ödülleri verildi.  Seçici kurulun belirlediği kişiler şunlardan oluşuyor.

“Sivil toplum kuruluşu dalında Çubuk Platformu adına’’ Ahmet Yalçın, ”Yılın en başarılı siyasetçisi” Haluk İpek,  ”Yılın en başarılı eğitimcisi” Prof. Dr. Agah Çubukçu,  ”Yılın en başarılı belediye başkanı” Melih Gökçek, ’’Yılın en başarılı bilim adamı’’ Eşref Yücelyiğit,  ”Yılın en başarılı firması” İtimat Tavukçuluk adına Kadir Çakır,’’Yılın en başarılı iş adamı’’ Hasan Buzluk, ’’Yılın en başarılı bürokratı’’ YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayarak ve ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç.

Ödül törenine şehir dışında olduklarından dolayı katılamayan Kamil Kılıç, Haluk İpek, Melih Gökçek ve Hasan Albayrak’ın ödülleri ilçeye geldiklerinde kendilerine takdim edilecek.

Ödül töreninde konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, “Toplumumuza hizmet edenleri takdir etmek, bu toplum için zaman harcayan, emek sarf edenleri, motive etmek için ilçe olarak bu kişileri onurlandırdık. Mutlaka ilçemize hizmet edenler bunlarla sınırlı değildir. Biz bu ödül törenini her yapacağız. İlçemize hizmet eden herkesten Allah razı olsun. Biz onlara minnettarız’’dedi.

TÜRKİYEM GÖSTERİ GRUBU İZLEYENLERİ MEST ETTİ

Ödül töreninin ardından sahne alan Türkiyem gösteri grubu izleyenleri adeta kendinden geçirdi. Grup sırası ile Sema, Sarı Gelin, Çiftetelli, Orta Anadolu ve Seğmenler misket, Güreş, Davul ritim, Horon, Ruhların Gücü, Zeybek, 10. Yıl Marşı eşliğinde, Kazım Karabekir ve Atatürk canlandırılırken tüm dansçıların sahne aldığı final ile bitirdiler. Yaklaşık 2 saat süre gösterinin ardından grup uzun süre ayakta alkışlandı.

OĞUZ YILMAZ, MUSTAFA CECELİ, SEVCAN ORHAN SEVENLERİNİ COŞTURDU

Atatürk Parkında sahne alan Oğuz Yılmaz, Mustafa Ceceli, Sevcan Orhan Sevenlerini Coşturdu.

ÇUBUK TÜRKİYE’NİN İLK ÜNİVERSİTE İLÇESİ OLACAK

Programın sonunda konseri izleyen binlerce kişiye hitaben yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Lokman Özden, festivalin sadece Çubuk’un tanıtımında değil, Türkiye’nin de dünyaya tanıtılmasında önemli rol oynadığını söyledi. İlçede yapılan yatırımlardan ve yapılmaya devam eden yatırımlardan da bahseden Başkan Özden, Çubuk’un Türkiye de bir ilk olan, üniversite ilçesi olacağı müjdesini verdi ve bu konuda kendilerine destek olan herkese ilçesi adına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

FESTİVALE KİMLER KATILDI?

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ak Parti Gurup Başkan Vekili Ayhan Yılmaz ve bir çok siyasi isimler yer aldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?