logo

6 Kişi Zehirlendi, Yetkililer Uyardı

6 Kişi Zehirlendi, Yetkililer Uyardı

6 Kişi Zehirlendi, Yetkililer Uyardı

Çubuk’ta 6 kişi sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlendi.

Alınan bilgiye göre, 1. Olay: Melikşah Mahallesi’nde bir evde yaşayan Adem D. (53) ve Fatma D. (49) sobayı yaktıktan sonra uyudu. Vardiyalı çalışan oğlunun sabah eve geldiğinde anne ve babasından ses alamayınca, durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Eve gelen ekipler, yatakta baygın şekilde yatan karı kocayı ambulansla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

2. Olay: Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şakir Baki Caddesi’nde bir evde yaşayan Ayşe Ş. (44) ve Necati Ş. (45) sobayı yaktıktan sonra uyudu.

Sabah eve gelen komşuları evden ses alamayınca durumdan şüphelenerek olayı polise ve 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdi.

Eve gelen ekipler, yatakta baygın şekilde yatan karı kocayı ambulansla Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesine kaldırdı.

3. Olay: Öte yandan Yıldırım Beyazıt Mahallesi İhlas Caddesi’nde bir evde yaşayan Meliha Ö (53) sobayı yaktıktan sonra komşusuna oturmaya gitti. Eve geldiğinde, uykuda olan kızı Melek Ö. (21) ve yeğeni Hülya A. (18)’nın yataklarında baygın olduklarını görünce, durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Eve gelen ekipler, yatakta baygın şekilde yatan Melek Ö. ve Hülya A.’yı Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesine kaldırdı.

Hastanede müdahaleleri yapılan 6 kişinin de hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Yetkililer bu tür acı olayların yaşanmaması için karşı dikkatli olunması gerektiğini belittiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?