logo

Vali Çubuk’u Teftiş Etti

Vali cubuk u Teftis EttiAnkara Valisi Ercan Topaca, Çubuk’u ziyaret etti.

Vali Topaca, ilk önce ilçeye yeni atanan Çubuk Kaymakamı Uğur Sezer hayırlı olsun ziyaretinde bulunurken daha sonra Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan ile bir araya geldi.

Kaymakam ve belediye başkanından ilçeye yapılan hizmetler hakkında bilgi alan Vali Topaca, daha sonra Çubuk-Ankara Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi proje alanında incelemelerde bulundu.

Vali Topca’nın incelemelerine İlçe Kaymakam Uğur Sezer, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengiz Akbayrak, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, İlçe Jandarma Komutanı Umut Gürses, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, il ve ilçedeki ilgili müdür-daire amirleri katıldı.

İlçenin genel sorunları ve yatırımlarıyla ilgili bilgi almak için ziyaret ettiklerini belirten vali Topaca: “ Bazı aksaklıklar giderildiği takdirde Çubuk’ta eğitim öğretim ile ilgili ciddi bir sıkıntımız kalmayacak. Bildiğiniz gibi burada devam eden eğitim yatırımlarımız var. Ankara’nın genelinde şu an itibarıyla 365 okul inşaatı devam ediyor. Çubuk’ta da inşaatı devam eden 3 okulumuz var. Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) altyapının tamamlandığını ve 47 kişinin işletme yapmak için sözleşme imzaladığını hatırlatan Topaca, “Döviz artışından kaynaklanan bir belirsizlik dolayısıyla yatırımcılar yatırım yapmakta biraz tereddüt gösteriyor. Şu anda 47 yatırımcımıza yer tahsisi yapıldı. Önümüzdeki günlerde bu alanda çok ciddi teşvikler de olacak. OSB faaliyete geçmeden bölgede biyogaz tesislerinin faaliyete geçirmek istiyoruz. OSB’nin yanında bu bölge için önemli olan bir konu da biyogaz tesisleridir. Buradaki atıkları kullanmak suretiyle enerji üretilecek. Havaalanının çok yakınında olması başta olmak üzere çevre kirliliğine ve insanları rahatsız edecek herhangi bir kokuya veya zararlı bir faaliyete de izin vermeden hayvancılığın burada devamını istiyoruz. İlçeye güzel yatırımlar yapıldığı gözle görülüyor” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?