logo

Şehit Emre Tunca’nın İsmi Parkta Yaşatılacak

sehit emre tunca parki cubukNusaybin’de şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca’nın adı, ilçede ailesinin yaşadığı mahalledeki parka verildi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca’nın adı, Çubuk’ta mahallesindeki parkta yaşatılıyor.

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, iki ay önce Nusaybin’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan Tunca’nın ailesinin Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşadığını söyledi.

Şehidin adının mahalledeki parka verilmesinin kararlaştırıldığını kaydeden Karakuş, çalışmaların tamamlanmasının ardından “Şehit Emre Turca Parkı”nın tabelasının konularak, vatandaşın hizmetine sunulduğunu bildirdi.

Çubuk Belediyesine teşekkür eden Şehidin babası Bahtiyar Tunca, “Şehit ateşi sadece ailemize değil, vatan sevgisi olan tüm milletimize düştü. Bundan sonra birlik olarak, çocuklarımızın barış ve kardeşlik içinde yetişmesi için çalışmalıyız. Oğlumun isminin bu parkta yaşatılması beni çok mutlu etti, teşekkür ederim” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?