logo

Sağlık Merkezini Su Bastı

Saglikk Merkezini Su BastiÇubuk 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinin çatı katında donan su borularının patlaması sonucu içeriye sızan su aile sağlığı merkezini kullanılmaz hale getirdi.

Olay, gece saatlerinde Ankara Bulvarı üzerinde Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi yanındaki Çubuk 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre; Soğuk hava nedeniyle çatıdan geçen su boruları donarak patladı. Tavan ve duvarlardan sızan su, elektronik sistemine zarar verdi. Aile sağlığı merkezi çatısının çeşitli yerlerinden içeri giren sular tavan ve duvarlarda ıslaklık meydana getirince elektrik tesisatında kısa devre yapabilir, ihtimaliyle tüm elektrik tesisatı devre dışı bırakıldı. Elektrik tesisatının devre dışı kalması ve bakımı nedeniyle sağlık hizmeti de durduruldu.

Kapıya asılan duyuru ile de “Aile sağlığı merkezimiz geçici olarak eski hastane binasında hizmet vermektedir” yazısı asıldı. Çubuk 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezine gelen hastalar ise geçici olarak en yakın sağlık ocaklarına yönlendirildi.

Su basan sağlık ocağının ne zaman hizmete açılacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?