logo

İlk Hacı Kafilesi Kutsal Topraklara Uğurlandı

İlk Hacı Kafilesi Kutsal Topraklara Uğurlandı

Çubuk’tan kutsal topraklara hac vazifesini yerine getirmek için özel bir acenteler aracılığı ile giden 350 kişilik grup, Suudi Arabistan’ını Medine şehrine giden ilk hac kafilesi Esenboğa Havalimanı’ndan uğurlandı.

Hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adayları, akşam saatlerinden itibaren Esenboğa Havalimanı’nı doldurmaya başladı.

Özel Turizm Şirket Müdürü Seyfullah Köken yaptığı açıklama da: “Hacı adaylarımızı kutsal topraklara göndermenin mutluluğu yaşıyoruz. Bu grup Ankara’dan giden ilk kafile oluyor. Önce 10 gün Medine ziyareti gerçekleştirecek hacı adaylarımız. Hac farizalarını yerine getirdikten sonra 10 Ekim de tekrar ülkemize gelecekler. Bizde onların rahat etmeleri için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kutsal topraklara ilk defa gidecek olan Ömer Kalaycı (54) heyecanlı ve mutlu olduğunu belirterek: “Ben bu duyguyu ilk defa tadıyorum. Tarif edilemez bir heyecan içerisindeyiz. O toprakları bende göreceğim. Allah herkese nasip etsin” diye konuştu.

Ailelerinden ayrılmanın hüznünü, kutsal topraklara varmanın heyecan ve mutluluğunu yaşayan hacı adayları senelerdir bu anı beklediğini belirttiler.

Akrabalarıyla helalleşen hacı adayları uçakla hac vazifesini yerine getirecekleri kutsal topraklara doğru gitmek üzere uçaklara bindi.

Yakınları tarafından dualarla uğurlanan kafile, pasaport kontrolü yapıldıktan sonra Esenboğa Havalimanı’ndan gece saatlerinde Suudi Arabistan’a uçtu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?