logo

Hibe destek fide dağıtımı ön başvurusu başladı

Hibe destek fide dağıtımı ön başvurusu başladı

Çubuk Belediyesi 03 Nisan Pazartesi – 14 Nisan Cuma gününe kadar Çubuk Belediyesi binasında, Ankara Büyükşehir Belediyesi 10 Nisan Pazartesi – 11 Nisan Salı iki gün Çubuk Aile Yaşam Merkezinde, fide dağıtımı ön başvurusu Çubuk’ta yapılacak.

ÇUBUK BELEDİYESİ İÇİN BAŞVURU: 3 Nisan – 14 Nisan Arası

Çubuk ilçe sınırları içerisindeki çiftçilerimize %100 Hibe Desteğiyle 1 Milyon Sebze Fidesi dağıtımı Çubuk Belediyesi binasında yapılacaktır. Not: İkameti Çubuk’ta olan hemşehrilerimiz destekten yararlanmaktadır? 

İstenilen Bilgiler: ÇKS Belgesi – Nüfus Cüzdanı Fotokopisi  Talep Kayıt Tarihleri:  3 Nisan – 14 Nisan arası

Müracaatlar: Atatürk Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No:1 Çubuk Belediyesi Hizmet Binası Ak Masa Birimi – Bilgi İçin: 0312 837 14 44

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İÇİN BAŞVURU: 10 Nisan – 11 Nisan Arası

Ankara Büyükşehir Belediyesi fide dağıtımı ön başvurusu 10-11 Nisan da Çubuk Aile Yaşam Merkezinde gerçekleştirilecek.

Başkentli çiftçilere çeşitli kırsal desteklerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üreticilere bu yıl da yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı paylı olmak üzere domates, biber ve patlıcan fidesi dağıtacak. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, bu yıl da yerli üreticilere yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı paylı olmak üzere domates, biber ve patlıcan fidesi desteği verecek. Bu yıl 14 milyon 23 bin 800 adet fidesi toprakla buluşturulacak. Çiftçi Belgesi (ÇKS) olan üreticilerden alınacak başvurulara 25 ilçenin tamamındaki Aile Yaşam Merkezleri, Fen İşleri ya da ASKİ şantiyelerinde alınmaya devam edilecek. Fide desteğine başvuruda bulunmak isteyen üreticiler “0312 507 46 51-56” numaralı telefondan detaylı bilgi alabilecek.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?