logo

Direk ve Tel Hırsızları Yakalandı

cubuk polisi emniyeti tutuklamaÇubuk’ta orman muhafazası için dikilen demir direk ve çekili telleri çalındıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı.

Yetkililer, ilçe halkının her türlü olumsuz olaylar da dikkatli olmaları gerektiğini ve suç teşkil edici olaylarda hemen 155 ihbar hattına haber vermeleri uyarısında bulundu.

Çubuk 2 Barajı çevresinde bulunan ormanlık alanı muhafaza etmek amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından dikilen demir direk ve çekili tellerin aralıklarla çalındığını tespit eden Çubuk Orman Şefliği ekipleri İlçe Emniyet Müdürlüğünden yardım istedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri tarafından yapılan operasyonda durdurulan bir otomobilin bagajında demir direkler, pense ve eldiven ele geçirildi.

Otomobilde bulunan B.T., M.S., B.T. ve C.T. gözaltına alındı. Yakalanan zanlıların ifadeleri doğrultusunda daha sonra B.K. ve B.P. de gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklandı. Tutuklanan zanlılardan daha önce hırsızlık suçundan verilmiş ev hapsi cezası bulunduğu tespit edilen B.T. hakkında tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesiyle işlem yapıldığı öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?