logo

Çubuk’ta Hasat Törenle Başladı

Çubuk’ta Hasat Törenle Başladı

Çubuk’un Taşpınar mahallesinde buğday hasadı törenle başladı.

Çubuk Kaymakamlığı ve İlçe Ziraat Odası tarafından, Taşpınar Mahallesinde gerçekleşen törende Kaymakam İbrahim Çenet, bu yıl rekoltenin yüksek olduğunu açıkladı.

Biçerdöverle buğday hasadı yapan Çenet, ” İlçemiz Taşpınar Mahallesinde çiftçilerimizle bismillah diyerek tarlada bulunan buğdayların hasadına başladık. Buğday satış fiyatları da bildiğim kadar bu yıl çok iyi. Devletimizin çiftçilere verdiği destekler de çok mükemmel. İnşallah bu yıl kısmet olursa geçen yıla oranla buğdayımızda daha yüksek verim bekliyoruz. Ben tüm çiftçilerimize hayırlı, bereketli güzel bir sene diliyorum ” dedi.

Biçerdöverle hasat yaparken tane kaybı noktasında çiftçileri ve muhtarları uyaran Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle ise: ” Çiftçimiz biçerdöver işlemi öncesi ve sonrasında çok dikkatli olmalıyız. Biz biçim fiyatında taban fiyatı 10,50 lira tavan fiyatı ise 12 lira olarak belirledik. Bunun üzerinde talep edenleri lütfen bize bildirsinler. Tane dökülmesi konusunda ise ilgililerin yanında oda olarak bizde gönüllü olarak denetim yapıyoruz” dedi.

Törene, Kaymakam İbrahim Çenet, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Metin, Hasan Hüseyin Karakuş, ilçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Atalay Gündüz, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle ve çiftçiler katıldı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?