logo

Çubuk’ta, Dünya Engelliler Günü Etkinliği

Çubuk’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Karagöl Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde etkinlik organize edildi.

Açılışta konuşan Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, ilçede engellerin aşılması anlamında yürütülen çalışmalardan bahsetti. Engellilere üretmeleri noktasında fırsatlar verilmesi gerektiğini vurgulayan Kaymakam Şahin, ’’Ben inanıyorum ki her engelliye imkan verilirse, topluma sağlam kardeşlerimiz gibi yararlı hizmetler verebilirler’’ dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Lokman Özden ise, ’’Engelsiz bir dünya için engellilerin sorunlarını bir güne sığdırmamalıyız. Bu sorunların çözümü noktasında devletin imkan ve desteklerinin yanı sıra, bizler de el birliği ile gönül birliği ile engelli vatandaşlarımıza destek olmalıyız’’ ifadelerini kullandı.

Karagöl Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nebahat Yalçın’da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün anlam ve önemine değindi.

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Şahin, ‘Yürek Damlacıkları’ isimli şiir kitabı yazan engelli Yusuf Minnet’e eserinden dolayı plaket verdi.

Başkan Özden’de defile gösterileri ile ilgi odağı olan küçük mankenlere çeşitli hediyeler verirken, minik engellilerin danslarına eşlik etti.

Engelli öğrencilerden oluşturulan ‘Karagöl Fasıl Grubu’ tarafından ‘Üsküdar’a giderken’, ‘Yandırma Beni’, ‘Oy Sürmelim Sürmelim’ gibi parçalar seslendirilirken, ‘Ben bilmem annem bilir’ yarışması ve çeşitli oyun gösterileri ile program sona erdi.

Programa, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, Başkan yardımcısı Mehmet Kuzal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, CHP Çubuk İlçe Başkanı Vural Çokcan, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, engelliler ve engelli aileleri katıldı.

#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?