logo

Çubuk’ta 3 Sarılı Yumurta Görenleri Şaşırttı

cubuk ta 3 sarili yumurta gorenleri sasirttiÇubuk’un Onbaşı olarak bilinen simalarından Hasan Hüseyin Onbaşı adlı bir vatandaşın evinin bahçesindeki kümeste beslediği tavuklardan birinin yumurtladığı 3 sarılı yumurta, görenleri şaşırttı.

Çubuk’ta bir vatandaş evinin bahçesinde beslediği tavuklardan bir tanesinden kocaman yumurta yumurtladığını fark etti. Yumurtayı torunlarına pişirmek için kırınca asıl sürpriz o zaman ortaya çıktı. 3 sarılı yumurtayı görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Çubuk‘un Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Fahri Sokak’ta kendisine ait müstakil evinin bahçesindeki kümeste tavuk besleyen 60 yaşındaki Hüseyin Onbaşı tavuklardan birinin normalinden büyük bir yumurta yumurtladığını fark etti. Yumurtayı torunlarına pişirmek için kıran 60 yaşındaki Onbaşı, 3 sarılı olduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Hayatında ilk kez 3 sarılı yumurtanın şaşkınlığını yaşayan Onbaşı, “Bahçemizde doğal yumurta yemek için tavuk besliyoruz. Yumurta holündeki gördüğüm bir yumurtanın kaz yumurtası gibi kocaman olması beni şaşırttı. ‘Maşallah’ dedim. Çocuklar yesin diye pişirmek istedim. Kırdım baktım, içinden 3 sarılı çıktı. Bugüne kadar çift sarılı yumurta gördüm, ama 3 sarılı yumurtayı bu yaşıma kadar ilk defa gördüm. Allah’ın hikmeti işte” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?