logo

Çubuk kaymakamı millet vekili aday adayılığı için istifa etti

cubuk kaymakami ibrahim cenetÇubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, Ak Parti’den Osmaniye Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti.

İstifasını açıklayan Çenet, Osmaniye ilinden Ak Parti Milletvekili aday adaylığı için müracaatta bulunacağını belirtti.

İstifasının ardından basın açıklaması yapan Çenet, “Biz Osmaniye’nin kurucu ailelerindeniz. Osmanlı döneminde hac yollarının güvenliğini sağlamak görevinde, Milli Mücadele yıllarında Çukurova savunmasında düşman işgalinin sona erdirilmesinde hep önemli görevler almış bir ailenin mensubuyum. Aynı zamanda, Osmaniye sivil toplumunda sorumlulukları olan bir aileyiz. Nasip olursa gurbet görevim yerine artık memleket görevinde siyasete Ak Parti kadrolarında sorumluluk almak idaresindeyim. Hakkımızda hayırlısı olsun” dedi.

İBRAHİM ÇENET’İN ÖZGEÇMİŞİ

7 Ekim 1975 Osmaniye doğumlu olan İbrahim Çenet, orta öğrenimini Osmaniye’de tamamladı ve 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 3 yıl süren kaymakamlık stajında ‘ODTÜ’de dil eğitimi, MGK Genel Sekreterlikte Kamu Diplomasi Kursu, İngiltere’de iki ay dil eğitimi, Nurdağı ve Gölpazarı Kaymakam Vekillikleri, Yerel Yönetim Reformu, Sınır ve Gümrük İşlemleri, Toplumla İlişkiler, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılandırma ve İnsan Haklarında Mülki Amirlerin Denetim Kapasitelerinin Artırılması’ kurslarına katıldı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsünde 2009-2010 Uluslararası İlişkiler Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Onaylanan Tezi, ‘Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardımlar İpa Dış ilişkiler bağlamında Bozcaada örneği’ 2013 yılında İngiltere’de Essex Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ‘hukuk master’ı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan Çenet’in hobileri arasında şiir ve hikaye yazımı da var.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?