logo

Çubuk Jeotermal Kaynağı

Çubuk’taki Jeotermal Alanlar Yatırımcı Bekliyor

 Jeotermal enerji ve termal suları bakımından zengin olan Çubuk, yatırımcı bekliyor.

Çubuk’ta sıcaklığı 39 ile 42 derece arasında değişen, ortalama 450 litre/saniye debiye sahip termal suların sağlık bakımından birçok faydası olduğu Sağlık Bakanlığınca yapılan inceleme sonrası onaylandı.

Ankara’nın yanı başında bulunmasına rağmen yatırımcı sıkıntısı çeken ilçede termal turizmin geliştirilmesi için bazı projeler hazırlanıyor.

Jeotermal kaynakların değerlendirilmesi için yatırımcılara çağrıda bulunan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Melikşah, Özlüce ve Karaağaç mahallelerinde jeotermal kaynağın olduğunu ve bu alanların turizme kazandırılması gerektiğini söyledi. Başkan Özden, şunları kaydetti: ”İlçemiz termal kaynaklar bakımından oldukça zengin. Deniz, kum ve güneş üçgeninde turizmin yerini artık termal ve alternatif turizm almaya başlamıştır. Çubuk hem termal turizm hem de alternatif turizm zengini bir ilçedir. Çubuk’un termal turizm merkezi olabilmesi için 5 yıldızlı otellere ve daha büyük tesislere ihtiyaç var. İş adamlarımızı bu bölgelerimizde yatırım yapmaya davet ediyoruz. Buradaki yatırımlardan çok kazançlı çıkacaklardır” dedi.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?