logo

Çubuk HEM Hünerlerini Sergiledi

cubuk HEM Hunerlerini SergilediÇubuk Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından düzenlenen kurslara katılan kursiyerlerce üretilen kıyafetler, öğrencilerin mankenlik yaptığı defileyle tanıtıldı.

Belediye konferans salonundaki etkinlikte konuşan Çubuk HEM Müdürü Recai Özdemir, hayat boyu eğitim hedefiyle çeşitli kurslar düzenlediklerini, kamu kurum ve kuruluşuyla işbirliği içinde faaliyet sürdürdüklerini, bu dönem mesleki, beceri geliştirme, el sanatları, giyim, cilt bakımı olmak üzere 180 dalda açılan kursa yaklaşık 3 bin 400 kursiyerin katıldığını belirtti.

Okuma yazma kursu ve Suriyeli mültecilerden Türkçe konuşma, takı tasarım kurslarına katılan kursiyerlerden bazıları da duygu ve düşüncelerini aktardı.

Konuşmaların ardından kursiyerlerin eğitim döneminde, resim, dantel, örgü, nakış, kağıt rölyef, iğne oyası, takı tasarımı, oymacılık, ebru, seramik ve ahşap boyama gibi değişik dallarda yaptıkları eserlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

Açılışta, okuma yazma, spor ve halk oyunları gibi kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri törenle verilirken, kursiyerlerin ürettiği klasik ve abiye kıyafetler, gelinlik, Osmanlı kıyafetleri, saray kıyafetleri de Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin mankenlik yaptığı defilede sergilendi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?
#

Çubuk HEM Hünerlerini Sergiledi” için 1 yorum

  1. turabi : diyor ki:

    gerçekten emek harcayan halk eğitim son donemlerin en özenli sergisini hazırlamışlar.

    0