logo

Çubuk 66. Şehidimiz Yüzbaşı Oldu

cubuk sehit jandarma yuzbasi mustafa erdalŞırnak’ın Cizre ilçesinde PKK´lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda Cizre Komando Tugayı´nda görevli Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal ile güvenlik korucusu Dündar Page şehit oldu.

Şırnak-Cizre karayolunun 20. kilometresindeki Kaletepe üs bölgesi yakınındaki İkizce mevkiinde yol güvenliğini sağlayan asker ve güvenlik korucularına PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda Cizre Komando Tugayı’nda görevli Bölük Komutanı Yüzbaşı Mustafa Erdal ile güvenlik korucusu Dündar Page şehit oldu. 4 korucu da yaralanarak Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hain saldırı sonrasında havanın kararmasıyla kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyonların devam ettiği belirtildi.

sehit yuzbasi mustafa erdal

Çubuklu Şehit 33 yaşında ki Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal, Satılmış ve Nursel oğlu, 03.05.1984 Ankara doğumlu, Ankara-Çubuk-Sarıkoz Nüfusuna kayıtlı, Evli, (1) erkek çocuk babası idi. Ankara Yenimahalle de oturan aileye acı olay ulaştı. Mustafa Erdal’ın Yenimahalle’de oturan anne ve babasına acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Şehit Erdal’ın baba ocağına Türk Bayrağı asılırken, haberi alan akraba ve komşuları taziyeye geldi.

Çubuk’lu şehidimiz Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal cenazesi Ahmet Hamdi Akseki Caminde öğle namazı gecikme olduğu takdirde ikindi namazında Ankara Cebeci Şehitliğinde toprağa verileceği bilgisine ulaşıldı.

İç Anadolu’nun en çok şehit veren ilçesi Çubuk’ta şehit sayısı 66’ya yükseldiğini belirten Başkan Avan: “Şırnak-Cizre karayolu Cudi Dağı bölgesinde yapımı devam eden tünelin güvenliğini sağlayan Kaletepe üs bölgesine bir grup bölücü terör örgütü PKK’lı teröristin uzun namlulu silahlarla saldırması sonucu bir ilçemiz Sarıkoz Mahallesi nüfusuna kayıtlı Ankara Yenimahalle’de ikamet eden Satılmış Erdal’ın oğlu Cizre İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal şehit düştü. Cizre İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal Şehit Erdal ile birlikte bir güvenlik korucusu şehit olmuş, bir uzman çavuş ile 3 güvenlik korucusu yaralanmıştır.

Şehit haberinin ilçeyi derinden üzdüğünü belirten Avan:         “Şehitler diyarı Çubuk’a bir şehit acı haberi daha geldi. Bir ocağa ateş düştü. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, devletimize, Cumhuriyetimize, milletimize, bayrağımıza, bağımsızlığa, güvenlik güçlerimize ve sivil masum vatandaşlarımıza yapılan bu hain saldırıyı, bölücü terör örgütü PKK’yı ve destekçilerini nefret ve şiddet ile kınıyoruz. Şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal ve tüm şehitlerimize, Allah’tan rahmet, ailesine, akrabalarına, silahlı kuvvetlerine ve Türk milletine başsağlığı, yaralı asker ve korucularımıza da acil diliyoruz. Çubuk’lu şehidimiz Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal Ankara Cebeci Şehitliğinde toprağa verilecektir” açıklamasında bulundu.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?