logo

14 Ağustos 2021

Bunca acıya rağmen gün birlik olma günüdür

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan ülke gündemlerine dair açıklamalarda bulundu.

Avan açıklamasında : “Ülkemizde son günlerde, maalesef acı üstüne acı yaşamaktayız. Pençe- Şimşek Operasyonu bölgesinden gelen şehit haberi, Karadeniz’den gelen sel felaketinde hayatını kaybedenler, Çubuklu hemşiremiz Yalçın’ın yabancı uyruklu mülteci tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, kara yollarında trafik kazası ile hayatını kaybeden vatandaşlarımız,  uzun zamandan beri yanan ormanlarımız ve burada hayatını kaybeden insanlarımız ile telef olan binlerce hayvan, kuş ve böcekler. Kaybolan milli ve manevi değerlerimiz ve servetlerimiz. Kısa zamanda çok büyük maddi ve manevi kayıplar vermiş bulunmaktayız. Bunların yanında ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar ve birbirimize düşürmek için kurulan tuzaklar.

PENÇE-ŞİMŞEK OPERASYONUNDA 1 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada: Pençe- Şimşek Operasyonu bölgesinde 12 Ağustos 2021 tarihinde bir üs bölgemize bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu P. Uzm. Çvş. Hakan Bali şehit olmuştur.

EMİRHAN YALÇIN CİNAYETİ

Çubuk İlçesi Karadana nüfusuna kayıtlı ve Ankara Altındağ Battalgazi Mahallesi’nde ikamet eden Osman Yalçın’ın oğlu Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler evlerine yakın bir parkta otururken yabancı uyruklu kişilerce çıkan kavgada Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler bıçaklı saldırıda yaralanmış, hastaneye kaldırılan Emirhan Yalçın yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.  

AKDENİZ VE EGEDE YANGINLAR BATI KARADENİZ’DE YAŞANAN SEL VE HEYELANLAR

Ülkemizde Akdeniz ve Ege illerinde büyük yangınların ardından bu sefer de Batı Karadeniz’de etkili olan şiddetli yağışlar, Bartın, Sinop, Kastamonu, Samsun ve Karabük’te sel ve heyelanlara neden olmuştur. Kastamonu’da 25, Sinop’ta ise 2 kişi hayatını kaybetmiş,  Bartın’da kayıp bir kişiyi arama çalışmaları devam etmektedir.

KARA YOLLARI YOLCU OTOBÜSLERİ TRAFİK KAZALARI

Balıkesir Edremit karayolunda meydana gelen kazada 14 vatandaşımızın vefat etmesi, Manisa Soma’da yolcu otobüsünün TIR’a çarpması neticesi 6 vatandaşımızın kaybedilmesi,  50’nin üzerinde vatandaşımızın yaralandığı başlıca trafik kazaları meydana gelmiştir.

HAYATINI KAYBEDENLERE ALLAH’TAN RAHMET, YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

Pençe- Şimşek Operasyonu bölgesinde hain saldırısı sonucu şehit düşen P. Uzm. Çvş. Hakan Bali’ye, Ankara Altındağ Battalgazi Mahallesinde çıkan kavgada hayatını kaybeden Emirhan Yalçın’a, Batı Karadeniz’de sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlere, ülkemizin çeşitli bölgelerinde trafik kazalarında hayatlarını kaybedenlere Allah rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi belirtiyoruz. Cenabı Allah ülkemize ve bizlere başka acılar yaşatmasın. Her türlü kaza, bela, doğa olaylarını yaşatmasın. Yapılan saldırıları da şiddet ve nefret ile kınıyoruz.

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

Bugün ülkemizde, peş peşe doğal afetler yaşanıp, şehitler verdiğimiz, afetlerde, kazalarda ve olumsuz olaylarda insanlarımızı kaybedip, maddi ve manevi zarlar gördüğümüz bir gün de, daha çok birbirimize kenetlenip, birbirimizi daha çok sevmeliyiz. Küçük ayrılıklarımızı bir kenara bırakıp, bir an önce yaralarımızı sarmalıyız. Gün birlik olma günüdür” diye açıklama da bulundu.

Etiketler: » »
Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?