logo

Avcılara Önemli Uyarı

Avcılara Önemli Uyarı

Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneğinden Önemli Uyarıda bulundu.

Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Sedat Geniş, usulsüz avlanmalar yüzünden av hayvan nesillerinin tükendiğini belirtti.

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Sedat Geniş, usulsüz avlanmalar yüzünden av hayvan nesillerinin tükendiğini belirtti.

Dernek Geniş, usulsüz avlanmaların önüne geçilmesi gerektiğini bildirerek, özellikle kaçak avlanmanın sadece bıldırcın neslinin değil, diğer hayvanları da tehdit ettiğini ifade ederek denetimlerin sıkılaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

Göç zamanı olan bıldırcını, araçların farlarıyla avlayanların olduğunu iddia eden Geniş, “Bunun önüne geçilmesi lazım. İlçemizde avcı sayısı oldukça çok, ama izinli olan 200 kişi. Biz dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz. Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne müracaat ettik ve gece av koruma ekipleri gelerek denetim yapıyor. konuya ilişkin köy muhtarlarıyla da sık sık görüşüyoruz ama yetersiz” dedi.

Geniş, kaçak avlanmanın alınan ücretlerin fazlalığından kaynaklı olduğunu öne sürerek, “Ücretler biraz daha aşağıya çekilirse kaçak avcılığın da bir nevi önüne geçilmiş olur” diye konuştu.

 

haberler.com

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?