logo

Ankara Kedisi Güzellik Yarışması Yapıldı

Pursaklar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Ankara Kedisi Güzellik Yarışması”nda birinciliği kapmak için kediler kıyasıya yarıştı. Yarışmanın birinciliğini Romeo isimli kedi elde ederek sahibine iki kişilik Bosna Hersek Turu kazandırdı.

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 3. Ankara Kedisi Güzellik Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Yoğun bir katılımla gerçekleşen yarışmaya Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda hayvan sever katıldı.

Toplam 225 kedi sahibinin kayıt yaptırdığı yarışmaya 96 Ankara Kedisi katıldı. Podyumda birinci olabilmek için hünerlerini sergileyen kediler renkli gösterileriyle hem jürinin hem de seyircinin beğenisini kazandı. Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müd. Evcil Hayvan Sorumlusu Nermin Aksümer, Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimi Aydın Kayalı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimi Sincan Evcil Hayvanlar Parkı Sorumlusu Nurgül Kayalı ve Pursaklar Belediyesi Veteriner Hekimi Emine Yurdakan’ın jüri iyesi olarak görev yaptığı yarışmada kedilerin tüyüne, kuyruk yapısına, davranış biçimlerine dikkat edildi.

96 Ankara Kedisi arasından birinciliği Romeo isimli kedi, ikinciliği Erkek ve üçüncülüğü ise Safir isimli kediler elde etti. Birinciliği kazanan kedi sahibi 2 kişilik Bosna Hersek Turu kazanırken, ikinci olan kedi sahibine Dizüstü Bilgisayar ve üçüncü olan kedi sahibine de Tablet PC hediye edildi. Diğer kedi sahiplerine de sürpriz hediyeler verildi.

Yarışmada konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Hepimiz Ankara Kedisini seviyoruz. Ankara Kedisi Başkent’imizin kültür hazinesidir. Buradaki bütün kediler güzel. Yaptığımız iş yarışmadan öte bir sosyal birliktelik arz ediyor. Bu nedenle tüm hayvan severlere teşekkür ediyorum.”dedi.

Yarışmanın tamamlanmasının ardından protokol üyeleri dereceye giren kedi sahiplerine ödüllerini verdi. Yarışma sona erip birinci, ikinci ve üçüncünün açıklanmasının ardından tüm misafirlere kokteyl verildi.

ankara kedisi guzellik yarismasi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?