logo

Ağabeyiyle aynı kaderi paylaşan askerimize son veda

Agabeyiyle ayni kaderi paylasan askerimize son vedaOsmaniye’de, çarşı izni sonrası vatani görevini yaptığı birliğe dönmek için 3 arkadaşıyla dolmuş beklerken, ‘omuz atma’ yüzünden çıkan kavgada, hayatını kaybeden jandarma er 21 yaşındaki Nuh Tufan Öztürk, memleketi Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verildi.

Cenaze, önce baba evinin önüne getirildi. Burada helallik alındıktan sonra Çubuk Merkez Camii Kebir’ götürüldü.

Türk bayraklarıyla donatılan ilçede askerin cenaze namazını Çubuk Vaizi Hüseyin Dinler kıldırırken, asker için sevenlerinden helallik istedi.

Cenazeye törenine, Çubuk kaymakam vekili Fatih Ahmet Kurt, Belediye başkanı Tuncay Acehan, STK temsilcileri, birçok siyasetçi, asker ve emniyet güçleri, şehit yakınları ve kalabalık ilçe halkı katıldı.

Ailenin bekar ve en küçük oğlu olan Nuh Tufan, babası Necmi, annesi Hacı Kadın, abisi Arif, ablası Ayfer ve abisi Şevket’in gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı.

Öztürk’ün aynı ismi taşıyan ağabeyinin de 22 yıl önce Çubuk’ta kavgada bıçaklanarak öldürüldüğü bilgisine ulaşıldı. Ailenin Nuh Tufan Öztürk’ün ölümünün ardından dünyaya gelen 5. çocuklarına da aynı ismi verdikleri ifade edildi.

Jandarma Er Nuh Tufan Öztürk’ün cenazesi, Çubuk Merkez Camisi’nde ikindi namazı Paşa mezarlığına tekbirlerle ve gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?